NOVINKY

Zahraničná firemná tlač

Zaujímavosti zo sveta

Vyhľadávanie© Copyright 2007 - 2018 KUHN - SLOVAKIA s.r.o. Powered by AstartaCMS.

Pečať Spoľahlivosti 2017

 

KUHN - SLOVAKIA s.r.o. vyhodnotená ako spoľahlivý partner

Pečať Bonity 2016

 

  KUHN - SLOVAKIA s.r.o. vyhodnotená ako bonitný podnik

Aktuálne voľné pracovné miesta v spoločnosti KUHN - SLOVAKIA s.r.o.:

Mechanik stavebných strojov

Miesto práce: Región Senec
Termín nástupu: ihneď

...viac informácií

 

 


 

Pečať Spoľahlivosti

 

KUHN - SLOVAKIA s.r.o. vyhodnotená ako spoľahlivý partner

Pečať Bonity

 

KUHN - SLOVAKIA s.r.o. vyhodnotená ako bonitný podnik

Atraktívne predvádzanie strojov 2016

Spoločnosť KUHN-SLOVAKIA s.r.o. a BESTRENT s.r.o. Vás srdečne pozývajú na predvádzanie stavebnej mechanizácie spojené s atraktívnym programom. Akcia sa uskutoční dňa 17.06.2016 na letisku Piešťany.
Tešíme sa na Vašu účasť!.

 

kliknite...

 


 

Pečať Stability


KUHN - SLOVAKIA s.r.o. vyhodnotená ako stabilný podnik

Certifikát dôveryhodnosti


KUHN - SLOVAKIA s.r.o. vyhodnotená ako dôveryhodná firma

KUHN - SLOVAKIA s.r.o. medzi slovenskými prosperujúcimi podnikmi

kliknite...

 


Pečať Prosperity


KUHN - SLOVAKIA s.r.o. vyhodnotená ako prosperujúci podnik

TOPCON a KUHN dohodli partnerstvo

Spoločnosť Topcon, výrobca optických a elektronických prístrojov pre geodéziu a stavebníctvo, dohodla so skupinou Kuhn partnerstvo pre odbyt a rozšírila tým výrazne svoju európsku odbytovú sieť pre cieľovú skupinu stavebníctvo.
 

Spoločnosť Kuhn kompletizuje svoju ponuku v oblasti stavebných strojov. Týka sa to všetkých strojov, ale aj strojov hlavného dodávateľa spoločnosti Kuhn – veľkovýrobcu stavebných strojov – spoločnosti Komatsu. Z globálneho partnerstva medzi spoločnosťami Topcon a Komatsu teraz vzniklo aj nové partnerstvo medzi spoločnosťou Topcon a Kuhn, ktorá je v celej Európe najväčším súkromným predajcom produktov spoločnosti Komatsu. Predmetom dohody je predaj riadiacich systémov pre stroje a meracích prístrojov na polohovanie a riadenie strojov z programu spoločnosti Topcon. Spoločnosť Kuhn zabezpečuje z technickej stránky vybavenie, ako aj prestavbu strojov a zaisťuje svojou regionálnou predajnou sieťou v južnom Nemecku, v Rakúsku, v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku, v Slovinsku a v Chorvátsku plošný servis zameraný na špecifické osobitosti jednotlivých trhov.
 

Za predaj riešení spoločnosti Topcon na trhoch skupiny Kuhn zodpovedá spoločnosť Topcon Deutschland Positioning GmbH v Hamburgu. Andres Strunk, konateľ spoločnosti, vysvetľuje: „Regionálna a lokálna prítomnosť skupiny Kuhn na týchto trhoch predstavuje vďaka svojej hustej predajnej sieti a školenému servisnému personálu úžitok pre našich zákazníkov. Tým je zabezpečená vysoká disponibilnosť technického know-how a veľmi krátke reakčné časy pre servis a náhradné diely“.
 

Na burze kvótovaná spoločnosť Topcon Corporation má celosvetovo vedúce postavenie vo výrobe optických a elektronických prístrojov pre zdravotníctvo, geodéziu a stavebníctvo. Topcon vyvíja a vyrába inovatívne riešenia polohovania a ponúka celosvetovo špičkový výber presných GPS systémov, laserov výrobkov pre optické zameranie a riadenie strojov, ako aj používateľské softvéry.

 


 

Pečať spoľahlivosti


KUHN - SLOVAKIA s.r.o. vyhodnotená ako spoľahlivý partner

Spoločnosť KUHN - SLOVAKIA s.r.o. bola začiatkom roka 2015 vyhodnotená ako Spoľahlivý partner vo verejnom obstarávaní za rok 2014. Pečať spoľahlivosti udeľuje Národné informačné centrum Slovenskej republiky a je výsledkom hodnotenia spoľahlivosti podniku v plnení obsahu, kvality a včasnosti záväzkov plynúcich zo zákaziek verejného obstarávania vyjadrením spokojnosti verejných obstarávateľov Slovenskej republiky.

 

 


KLIKNITE SEM pre download PDF  "Naše profi príslušenstvo pre Vaše rýpadlo"

 


 

Ocenenie Business Superbrands


KUHN - SLOVAKIA získala ocenenie Business Superbrands


Komisia expertov Business Brand Council, programu Slovak Superbrands udelila cenu Slovak Business Superbrands Award 2014 našej spoločnosti KUHN – SLOVAKIA s.r.o. Zaradili sme sa tak do skupiny elitných značiek, ktoré môžu slúžiť ako príklad úspešného rozvoja a dynamického vylepšovania brand image. Veríme, že táto cena je pre našich zákazníkov a partnerov potvrdením našej kvality a povzbudením pri ich každodenných rozhodnutiach.

O udelení Business Superbrands Award rozhoduje expertná skupina Business Brand Council na základe verejného prieskumu, zrealizovaného renomovanou agentúrou GfK. Členmi Brand Council- u sú najuznávanejší odborníci z oblasti marketingu, komunikácie a reklamy.

 


KOMTRAX ™ App - Sledovanie strojového parku vo vrecku

Spoločnosť Komatsu Europe International n.v. sprístupnila mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje majiteľom sledovať dôležité informácie strojov z monitorovacieho systému KOMTRAX ™ na ich SMART telefónoch alebo tabletoch (primárne zariadenia Apple ®., avšak i Android a iné). Systém KOMTRAX dáva vlastníkom prístup k ich aktuálnym informáciám kedykoľvek a kdekoľvek v dennom, týždennom alebo mesačnom časovom intervale. Na KOMTRAX ™ App je možné pristupovať pomocou odkazu www.m-komtrax.eu (nie je potrebná žiadna inštalácia aplikácie) a je k dispozícii v ôsmich rôznych jazykoch (angličtina, francúzština, nemčina, taliančina, japončina, portugalčina, ruština a španielčina). ID a Heslo pre prihlásenie je totožné s Vaším aktuálnym, ktoré používate. Prosím, berte na vedomie, že rovnaký užívateľský účet nemôže byť použitý dvoma osobami súčasne na prístup k aplikácii KOMTRAX ™ App. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovat.

 

kliknite...

 


Ocenená profesionalita servisu

Dňa 27. septembra 2012 sa v Komatsu UK konala súťaž odbornej zdatnosti servisných mechanikov. Súťaže sa zúčastnili mechanici zo 16 distribučných spoločností Komatsu. Našu spoločnosť reprezentoval Jaroslav Zvara, ktorý sa stal víťazom v kategórii „Mechanické závady“. Aj tento úspech dokazuje zručnosť a profesionalitu mechanikov KUHN-SLOVAKIA s.r.o.


 


KOMATSU Agro na "Dni poľa"

Dňa 10. októbra 2012 sa konal na poliach Poľnohospodárskeho družstva PROGRES Selice 5. ročník celoslovenskej akcie s názvom „Deň poľa“. Spoločnosť KUHN-SLOVAKIA s.r.o. na ňom predstavila svoju novinku - čelný kolesový nakladač KOMATSU WA250PZ-6 Agro. Okrem veľkokapacitnej lopaty bol predvádzaný stroj vybavený aj lopatou s vysokým výsypom a rozhrňovačom siláže.

Prítomná odborná verejnosť sa mohla presvedčiť o vlastnostiach stroja, ktoré umožňujú poľnohospodárom efektívnu manipuláciu s akýmkoľvek materiálom. Výmena jednotlivých segmentov náradia je veľmi jednoduchá a rýchla, čo z čelného nakladača Komatsu robí univerzálneho pomocníka či už pri spracovaní, alebo manipulácii s poľnohospodárskymi produktami.


KOMATSU na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu Nitra 2012

V dňoch 22. - 25. mája 2012 sa konal Medzinárodný strojársky veľtrh Nitra 2012 . Veľtrhu sa zúčastnila aj naša spoločnosť KUHN-SLOVAKIA s.r.o., výhradný distribútor KOMATSU a FRD na Slovensku, ktorá získala cenu veľtrhu, udelenú exponátu - hydraulické pásové rýpadlo KOMATSU PC240LC-10.


 

Ukážka Xcentric realizovaná

Dňa 18. septembra 2012 sa v kameňolome Sokolec konala ukážka nasadenia vibračného zubu Xcentric ripper XR30 zavedeného na pásovom rýpadle KOMATSU PC290NLC-8. Ukážka bola realizovaná v andezitovom lome, kde zub rozrušoval horizontálnu nerovnosť etáže, andezit bez výraznejších porúch ako aj andezit s poruchami a  zvetranú horninu. Akcie sa zúčastnili odborníci z radov našich zákazníkov. Stránka Xcentric ripper


 


KOMTRAX – moderný systém sledovania

Pred časom sme Vás informovali o tom, že značka KOMATSU ako prvá v Európe začala vybavovať štandardné pásové rýpadlá radu PC-8 satelitným systémom sledovania strojov KOMTRAX. Užívateľ získa zdarma prístup ku všetkým podstatným údajom o prevádzke svojho stroja kedykoľvek sa pripojí na internet. O čo teda ide?

Značka KOMATSU začala ako prvá na svete štandardne vybavovať nové stavebné stroje monitorovacím systémom KOMTRAX. Tento systém je dodávaný v Japonsku značkou KOMATSU už od roku 2001 a do dnešného dňa je týmto systémom vybavených už takmer 50.000 strojov po celom svete. Ako prvé prišli na rad pásové rýpadlá. Všetky rýpadlá radu PC-8 a väčšina súčasne vyrábaných rýpadiel radu PC-7 sú vybavené už v základnej výbave kompletným monitorovacím systémom KOMTRAX. Týmto systémom sú postupne vybavované všetky veľké a stredné stroje KOMATSU a umožní sa tým užívateľom kontrolovať podstatnú časť svojho vozového parku moderným monitorovacím systémom.

Veľkoplošný farebný monitor
Jedným z podstatných prvkov systému KOMTRAX je inštalácia najmodernejších monitorov v kabíne stroja. Nové rýpadlá KOMATSU PC-8 sú vybavené monitormi s uhlopriečkou 18 cm s kvalitným plnofarebným obrazom. Táto obrazovka plní funkciu zobrazovania prakticky všetkých funkcií a nastavení stroja a slúži zároveň ako kvalitná obrazovka pre prípadné kamery umiestnené na stroji. Monitor vybavený touto obrazovkou v sebe sústreďuje ovládače pre nastavenie väčšiny funkcií stroja, ako napríklad ovládanie automatickej klimatizácie, nastavenie pracovných režimov a predvolieb prietoku prídavných hydraulických okruhov, nastavenie a vkladanie bezpečnostného číselného kódu, či komplexného systému sledovania nenormálnych funkcií a porúch stroja pre potreby servisných pracovníkov. V tomto monitore sa tak zhromažďujú všetky podstatné údaje o prevádzke stroja a pripravujú ich k prenosu mimo stroja a vytvárajú tak podstatný prvok pre monitorovací systém KOMTRAX. a pripravujú ich k prenosu mimo stroja a vytvárajú tak podstatný prvok pre monitorovací systém KOMTRAX.

KOMTRAX – systém sledovania stroja

KOMATSU, ako prvý na svete, zaviedlo ako štandard zdarma pre svojich užívateľov monitorovací systém KOMTRAX. Tento systém pracuje na báze GPS sledovania polohy strojov a satelitného podávaniu údajov o stroji z monitoru stroja. Zabezpečuje tak trvalú informovanosť majiteľa a servisných pracovníkov o polohe a pohyboch stroja, jeho funkciách, chybách a prípadne závadách pri prevádzke a sústreďuje informácie o využití a vyťaženosti stroja v práci. Podávané informácie môžeme rozdeliť do troch skupín.

Sledovanie pohybu stroja
Tento systém po prvé trvale sleduje polohu stroja a neodkladne hlási akýkoľvek pohyb stroja mimo vymedzené pracovisko. Majiteľ stroja má trvale pod kontrolou umiestnenie a akýkoľvek pohyb stroja môže aj spätne sledovať presun svojich strojov mimo určeného pracoviska. Dispečeri veľkých spoločností dostávajú do rúk výborný prostriedok sledovania a riadenia stroja.

Prevádzkové informácie o stroji
Ďalej KOMTRAX za bežných podmienok hlási 1x denne (obvykle v noci) všetky údaje o prevádzke stroja, počet odpracovaných motohodín, jeho vyťaženie, použitie prídavných pracovných zariadení, zaťaženie či preťaženie stroja apod. Prevádzkovateľ môže okamžite či v mesačných či ročných prehľadoch sledovať ako stroj pracoval, kedy bežal na voľnobeh, kedy pracoval na plný výkon či bol preťažovaný, kedy pracovala hydraulika stroja a kedy len bežal motor, kedy bol činný hydraulický okruh napríklad pri použití hydraulického kladiva. Samostatnou a veľmi žiadanou oblasťou je sledovanie spotreby pohonných hmôt stroja. Rýpadlá radu PC-8 poskytujú úplne presné informácie o čistej spotrebe paliva priamo motorom, bez ohľadu na jeho množstvo a v nádrži. Aj tieto údaje sú k dispozícii v denných, mesačných a ročných prehľadoch vrátane grafického vyjadrenia.

Hlásenie porúch a nenormálnych javov stroja
Treťou významnou oblasťou sledovania stroja je hlásenie o prevádzkových teplotách jednotlivých častí stroja, nenormálnych javoch pri prevádzke, hlásenie závad a porúch a ich diagnostika. Tieto údaje sú pomocou satelitu odovzdávané do ústredia a sú poskytované prostredníctvom internetu oprávneným pracovníkom užívateľa a distribútora pre vyhodnotenie a prípadne pre zodpovedajúci servisný zásah. Servisné strediská sú tak neodkladne informované o signáloch budúcich možných závad a umožňuje tak okamžite reagovať.

Majiteľom strojov sa ponúka možnosť pravidelne sledovať spôsob používania a využitia ich strojov, vrátane denných, mesačných a ročných prehľadov jednotlivých strojov a dostávajú tak do rúk veľmi účinný nástroj pre zvyšovanie efektivity práce. Tieto údaje sa k nim dostávajú bez potreby dodatočných výkazov strojníkov a hrozby ich skresľovania. Prví slovenskí a českí užívatelia strojov si už pochvaľujú výhody tohto systému.

 


Rýpadlá KOMATSU PC240SLF v koryte Hrona


Dve rýpadlá KOMATSU PC240 SLF s predĺženým dosahom  firmy NAUTILUS boli nasadené v 33. týždni 2012 na prekopanie koryta rieky Hron. Do vyhĺbenej ryhy bolo následne uložené vysokotlakové plynové potrubie.


 


Záujem o rýpadlá s nulovým presahom potvrdený

Značka KOMATSU dlhodobo zaujíma na celosvetovom trhu prvé miesto v produkcii pásových rýpadiel, minirýpadiel a kompaktných rýpadiel.

Bager s označením PC138US-8 so skrátenou zadnou časťou firmy KOMATSU je určený na nasadenie v úzkych priestoroch. 13-tonový stroj je najmladším prírastkom zo série 8 hydraulických bagrov a presvedčí Vás svojím dokonalým riadením, jazdným komfortom, bezpečnosťou, spotrebou a šetrnosťou k životnému prostrediu.

PC138US-8 je sériovo vybavený monitorovacím systémom KOMATSU. Cez tento systém s označením KOMTRAX je možné získať pomocou bežného internetového pripojenia všetky údaje, ktoré sa zobrazia vodičovi na monitore vo vnútri stroja. Popri výhodách sledovania stroja tento systém napomáha redukovať čas odstávky potrebnej na údržbu stroja.

PC138US-8 je dimenzovaný tak, aby zabezpečil najvyššiu bezpečnosť vodiča ako i osôb v bezprostrednej blízkosti zariadenia. Kabína s jedinečnou ochranou pred prerazením bola špeciálne vyvinutá pre hydraulické bagre. Testy preukázali, že vodič je i v prípade zosunutia stroja zo svahu optimálne chránený vďaka oceľovým výstužiam kabíny. K štandardnej výbave ďalej patrí zvuková výstraha počas jazdy, protišmykové povrchy a kamera na cúvanie, ktoré slúžia na zvýšenie bezpečnosti stroja.

Okrem toho, že je kabína obzvlášť bezpečná, ponúka zároveň vysoký komfort vodiča a jeho pracoviska. Na veľkom LCD monitore si môže vodič pozrieť všetky informácie pomocou jediného dotyku, kým ovládacie páky umožňujú jednoduchú obsluhu. Tlmič hluku zabezpečuje najnižšiu hladinu hluku vo vnútri kabíny v rámci danej triedy strojov – len 72 db(A).

Vďaka okrúhlemu tvaru kabíny môže PC138US-8 jednoducho pracovať i v zúžených priestoroch alebo medzi prekážkami. Pre zvýšenie všestrannosti použitia stroja môže byť dodatočne vybavený štítom a gumovými podložnými kobercami.

Pre maximálne šetrenie pohonných hmôt si vodič môže vybrať medzi piatimi pohonmi – intenzívne pracovné nasadenie, úsporný režim, režim zdvihu, režim kladiva a režim prídavných zariadení. Zároveň je PC138US-8 vybavený kontrolkou, ktorá má napomôcť vodičovi s voľbou pohonu najprijateľnejšieho pre životné prostredie pri súčasnej čo možno najefektívnejšej spotrebe a minimálnych emisiách.

K ochrane životného prostredia prispieva PC138US-8 aj vďaka výkonnému a efektívnemu motoru. Elektronicky ovládaný motor typu SAA4D95LE-5 s vysokotlakým vstrekovaním Common-Rail patrí k motorovej rade KOMATSU ECOT-3 a spĺňa smernice EÚ stupňa IIIA, ktoré v tejto motorovej triede nadobudnú účinnosť v januári 2008. Vďaka extrémne tichému chodu motora a hluk tlmiacemu dizajnu dosahuje vonkajšia hladina hluku 100 db(A), vďaka čomu spĺňa PC138US-8 európske normy pre povolené zvukové emisie.

 

 [nahor]
Pečať Spoľahlivosti 2017
čítajte tu
Pečať Bonity 2016
čítajte tu
Pečať Spoľahlivosti
čítajte tu
Pečať Bonity
čítajte tu
Atraktívne predvádzanie strojov 2016
čítajte tu
Pečať Stability
čítajte tu
Certifikát dôveryhodnosti
čítajte tu
KUHN - SLOVAKIA s.r.o. medzi slovenskými prosperujúcimi podnikmi
čítajte tu
Pečať Prosperity
čítajte tu
TOPCON a KUHN dohodli partnerstvo
čítajte tu
Pečať spoľahlivosti
čítajte tu
Ocenenie Business Superbrands
čítajte tu
KOMTRAX ™ App - Sledovanie strojového parku vo vrecku
čítajte tu
Ocenená profesionalita servisu
čítajte tu
KOMATSU Agro na "Dni poľa"
čítajte tu
KOMATSU na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu Nitra 2012
čítajte tu
Ukážka Xcentric realizovaná
čítajte tu
KOMTRAX – moderný systém sledovania
čítajte tu
Rýpadlá KOMATSU PC240SLF v koryte Hrona
čítajte tu
Záujem o rýpadlá s nulovým presahom potvrdený
čítajte tu
KONTAKT
KUHN - SLOVAKIA s.r.o.
Stavebné stroje
Diaľničná cesta 16A
903 01 Senec
Tel.: 02/63 838 509
komatsu@kuhn.sk